SLIDER 5C-Z75-T with PREBENA Pneumatic Stapler for 35-75mm -with telescopehandle
Product number: SLIDER-5C-Z75-T
EAN: 4016429067506
EAN: 4016429067506
Content: 1 piece
Available, delivery time: 1-3 work days
Single shot everytime double-sided possible, Lock-out safety device, applicable in both directions, roll-controlled automatic fire, distance adjustment for 40, 60, 80, 110 mm (1.57, 2.36, 3.15, 4.33 in.), guide-sight slot, adjustable lateral stop, safety device - operation only when device on material, double-sided operable adjustable depth, rubberished wheels, adjustable exhaust, quick release
 -SLIDER WITH TELESCOPE-HANDLY
Tool works with:
Staples type Z from 35 - 75mm length.
0 of 0 reviews
Leave a review!
Share your experiences with other customers.
Technical details
Adjustable exhaust: yes
Adjustable lateral stop up to 140 mm: yes